Juhan Lang • 6. mai 2015 kell 11:45

Leedu matusefirma sisenes alternatiivturule

Tuhastatud surnu  Foto: EPA

Tuleval esmaspäeval hakatakse Balti First North turul kauplema matuse- ja krematooriumiteenuseid pakkuva Leedu ettevõttega K2 LT.

K2 LT on Leedu kapitalil põhinev matuse- ja krematooriumiteenuseid pakkuv ettevõte, mis rajas 2011. aastal esimese ja seni ainsa krematooriumi Leedus. Krematoorium asub Kėdainiai vabamajandustsoonis. 2012. aastal võitis K2 LT esikoha Leedu tööstusliidu välja antud „Aasta toote“ kategoorias.

First North turg on mitmepoolne kauplemissüsteem, mida tuntakse peamiselt alternatiivturu nime all. First North tegutseb Põhja- ja Baltimaades paralleelselt reguleeritud turuga, kuid tal puudub reguleeritud turu õiguslik staatus. Tulenevalt alternatiivturul esitatavatest madalamatest nõuetest võib seal kaubeldavatesse väärtpaberitesse investeerimine olla seotud suurema riskiga kui investeerimine reguleeritud turul kaubeldavatesse väärtpaberitesse. 

Allikas: NASDAQ OMX Tallinn

Tegemist on esimese Leedu ettevõttega, mille aktsiad Balti alternatiivturule kauplemisele võetakse, teatas Tallinna börs.

„K2 LT on suurepärane näide kasvuettevõttest, mis kasutab First North turgu, et kaasata raha ettevõtte tegevuse laiendamiseks ning tuntuse suurendamiseks,“ ütles Nasdaq Balti börsiteenuste juht Daiga Auziņa-Melalksne börsiteate vahendusel. „Loodame, et nad on teistele kasvuettevõtetele eeskujuks.“

K2 LT juht Vytenis Labanauskas märkis ametlikus teates, et ettevõtte jõudmine First North turule illustreerib hästi, mida võib saavutada läbipaistev, kiiresti kasvav ja kaasaegseid juhtimispõhimõtteid järgiv ettevõte, mis on mingis turunišis teerajaja. „Vähem kui nelja aastaga oleme kasvanud olematu tuluga start-up'ist ettevõtteks, mille aktsiad võetakse kauplemisele First North turul. Tänu läbipaistvale tegevusele oleme saavutanud koostööpartnerite ja avalikkuse usalduse. Aktsiate kauplemisele võtmine võimaldab meil saada veelgi avatumaks ning investorite jaoks palju paremini nähtavaks ettevõtteks.“

Hetkel kuum