Mait Kraun • 4. september 2015 kell 7:04

Aasia investorid kardavad intressimäärade tõusu

Aasia investorid ootavad USA töötururaportit.  Foto: epa

Aasia aktsiad olid nädala viimasel kauplemispäeval languses, sest investorid ootavad tänast USA töötururaportit. Nimelt otsustab Föderaalreserv suuresti just selle järgi, kas intressimäärade tõus tuleb või mitte.

Head tööturunumbrid taaselustaks spekulatsioonid, et USA võib juba sel kuul intressimäärasid tõsta. See võib halvasti mõjuda riskantsematele varadele, eriti arenevatel turgudel.

Reutersi majandusteadlaste küsitlusest selgub, et USAs loodi augustis tõenäoliselt 220 000 lisatöökohta. Juulis lisandus 215 000 töökohta.

Föderaalreserv on maininud, kui tähtis on jätkusuutlik töökohtade arvu kasv. Tugevad andmed tähendaks spekulatsioonide tekkimist, et septembris tuleb ka intressimäärade tõus,“ kirjutas IG turustrateeg Bernard Aw oma klientidele.

Eile olid USA suurimad indeksid peamiselt tõusuteel. Nasdaq Composite odavnes 0,4 protsenti, aga S&P500 ja Dow Jones lisasid 0,1 protsenti.

Täna kukkus kõige enam aga Jaapani Nikkei 225 indeks, mis odavnes 2,25 protsenti. Aktsiate langusele aitas kaasa jaapani jeeni tugevnemine.

Hongkongi Hang Seng indeks odavnes 0,7 protsenti ja Shanghai Composite kukkus 0,4 protsenti 3155 punktini.

Hetkel kuum