Rainer Saad • 7. detsember 2016 kell 10:45

Kolm idu, millesse investeeris Rain Lõhmus

Rain Lõhmus  Foto: Eiko Kink

LHV Grupi suuromanik Rain Lõhmus on investeerinud ainult kolme idufirmasse ja teinud seda kokku 300 000 euro eest.

Kõige enam – 200 000 eurot – on Rain Lõhmusele kuuluv Lõhmus Holding OÜ investeerinud mobiilse parkimisrakendusega turule tulnud Barking OÜsse eksportturgudele liikumiseks ja turundamiseks.

Barkingu mobiilirakenduse eesmärgiks on tuua parkimishinnad alla, võimaldades igaühel oma parkimiskoht välja rentida ning seeläbi lisaraha teenida. Pooleteise aastaga on ettevõte Tallinnasse loonud üle 4000 uue parkimiskoha ja aidanud autojuhtidel säästa pea 100 000 eurot.

“Usun, et Barkingul on tulevikku. Parkimisprobleemid on urbaniseerumisega paratamatult kaasas käiv nähtus. Tegemist on küll traditsioonilise äriga, kuid rakendades uuenduslikke ärimudeleid võib olla tegemist läbimurdelise lahendusega. Barking võidab populaarsust ka väljaspool Eestit," ütles Rain Lõhmus investeerimiskonverentsil Tark Raha.

Lisaks Barkingule on LHV Grupi suuromanik investeerinud ettevõtetesse Chromaway Rootsist (coloured coins tehnoloogia) ja Sofitto Belgiast (tavalised pangakaardid, mis oskavad suhelda blockchainiga).

Hetkel kuum