Mait Kraun • 11. jaanuar 2017 kell 20:48

Börs: S&P 500 indeksil jäi rekordist puudu 2 punkti

New Yorgi börs  Foto: EPA

Dollari kurss langes ning USA aktsiaturud taastusid, sest nafta hinnatõus aitas energiasektori aktsiatel kallineda, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks hakkas päeva lõpus tõusma ning uuest rekordist jäi puudu vaid 0,1 protsenti. Donald Trumpi kõne pani indeksi alguses langema, aga õhtuks jõudis S&P 500 samale tasemele tagasi. Nafta hind tõusis ligi 3 protsenti ning see aitas energiasektori aktsiatel kallineda. Tervishoiusektor oli aga languses, sest Trump ründas oma avakõnes tervet sektorit. Bloombergi dollariindeks kukkus tänase päeva tippudest ligi 1,5 protsenti.

Trump pidas täna oma esimese pressikonverentsi alates juulist. Ta rääkis seal Venemaa teemast, ravimifirmadest ning oma pereäride tulevikust. Investorid ootasid eelkõige detaile infrastruktuuri plaani kohta, aga infot oli vähe.

„Investorid ei saanud seda, mida nad ootasid – stimuleerimisprogrammi detaile ei avalikustatud,“ ütles Canadian Imperial Bank of Commerce’i makrostrateeg Bipan Rai.

Dollar ja aktsiaturud on püsinud juba kuu aega kitsas kauplemisvahemikus, sest pärast presidendivalimisi ja intressimäärade tõstmist pole tähtsaid sündmusi olnud.

S&P 500 indeks tõusis 0,3 protsenti 2275 punktini – rekordist jäi puudu vaid kaks punkti. Dow Jonesil jäi 20 000 punkti piirist puudu 47 punkti.

Nii WTI kui ka Brenti toornafta hind tõusid 3,1 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 52,41 ja 55,33 dollarit. Kulla hind tõusis 0,5 protsenti ja unts maksab 1191 dollarit.

Hetkel kuum