Äripäev • 3. juuli 2017 kell 9:00

Börs: Euroopa aktsiad tugevad, euro languses

Londoni börs  Foto: EPA

Pärast euro tugevnemist dollari suhtes möödunud nädalal viimase 12 kuu kalleimale tasemele, on see täna taas nõrkushetki näidanud.

Euro odavnes dollari suhtes 0,4 protsenti ning liigub taas allpool 1,14 dollari piiri. Euroopa börse aitas aga nafta hinna ralli. Suurbritannia börsiindeks FTSE 100 oli ennelõunal 0,43 protsendiga plussis ja liikus 7344 punkti peal. Stoxx 600 tõusis 0,76 protsenti 382 punktile. Indeksi suurimateks tõusjatels olid naftakontsernid Royal Dutch Shell ja BP, kui nafta hind taastus viimase kolme nädala kõrgeimale tasemele. MarketWatchi andmetel aitas kaevanusettevõtete aktsiate tõusule kaasa Hiina töötleva tööstuse raport, mille järgi juunis tööstus hoogustus ja tellimuste kasv suurenes – ja sellega seoses kasvas ka nõudlus tooraine järele.

Saksamaal, kus valimisvõitlus võtab tuure üles, tõusis Dax 0,7 protsenti 12 411 punktile. Suurima tõusu tegi ennelõunal lennukompanii Lufthansa, mille aktsia rallis 3,5 protsenti 20,64 eurole. Tootvast tööstusest tegid turgu ThyssenKrupp ja Heidelberg Cement, finantssenktorist Deutsche Bank ja Commerzbank. Seevastu langes keemiakontserni Bayeri aktsia 0,6 protsenti, peale seda, kui teatas, et ootab Brasiilia äris raskeid aegu ja poliitilise ebakindluse jätkumist.

Euroopa börsidest enim rallisid Prantsusmaa CAC 40 ja Itaalias Milano börsiindeks. Esimene tõusis 1,11 protsenti. Ennelõunal oli peaaegu kogu börs plussis, tõusu vedas enim finants- ja energiasektor. Suurima tõusu tegi ArcelorMittal, mis kallines 2,6 protsendi jagu 2,4 eurole. Total, mis teatas Iraani hiidinvesteeringust – Parsi gaasivälja arendamiseks käiakse välja miljard dollarit –, tõusis Pariisi börsil 1,95 protsenti 44 eurole.

Hispaanias tõusis Ibex 35 ennelõunal 1,05 protsenti ning seda vedas eelkõige tugev finantssektor.

Hetkel kuum