Indrek Mäe • 10. juuli 2017 kell 10:15

Odavnev nafta pühib sektorist investeeringuid

Kütuse tankimine  Foto: EPA

Saudide juhtiva naftatootja Aramco tegevjuhi Amin Nasseri sõnul on nafta hinna odavnemine viinud sektorist triljoni dollari jagu investeeringuid.

Nasser leiab, et investeeringute vähenemine toob tulevikus kaasa pakkumise vähenemise turgudel. „Kui me vaatame pikka perspektiivi, on olukord väga murettekitav,“ märkis Nasser.

Ta tõi välja, et taastuvenergia arendamine on küll vajalik, kuid kindlasti ei tohiks arvata, et see suudab naftat ja gaasi täismahus arendada. „Investorid jätavad järjest rohkem tegemata väga vajalikke investeeringuid uute naftamaardlate avastamisesse ning infrastruktuuri rajamisse,“ rääkis Nasser.

Aramco tegevjuht leiab, et selleks, et järgneva viie aasta jooksul pakkumine nõudlusele vastaks, tuleks toota vähemalt 20 miljonit lisabarrelit naftat päevas.

Aramco ise plaanib investeerida sellesse, et toota vähemalt 12 miljonit barrelit naftat päevas. „Tahame lähiajal investeerida 300 miljardit dollarit, et suurendada oma tootmismahte ning avastada uusi maavarade leiukohti,“ kinnitas Nasser.

Hetkel kuum