Alaealiste palkamine muutub lihtsamaks

Lühiajalisi tööpakkumisi vahendava GoWorkaBiti kaasasutaja Kei Karlson peab noorte töötamise lihtsustamist mõistlikuks.  Foto: Eiko Kink
Jaga lugu:
Kasulik
Ainult tellijale

Noori tööle palkavad ettevõtted leiavad, et alaealiste palkamise muutmine on igati teretulnud ning aitab kaasa noorte töökäitumise kujunemisele.

„Planeeritavad seadusemuudatused on tööandjatega läbi arutatud ja Rimi hinnangul need kindlasti hõlbustavad alaealiste töötamist,“ ütles Rimi Eesti Food ASi personalihalduse juht Jaanika Raudam, kelle meelest tuleks noorte soovi töötada igati soodustada. „Mõistagi on piirangud olulised selleks, et noor tegeleks esmajärjekorras kõige tähtsamaga – õppimisega, samuti selleks, et töötaja eale sobilikud tingimused oleksid tagatud,“ märkis ta.

Nimelt on võtnud sotsiaalministeerium ette muuta töölepingu seadust selliselt, et alaealiste töösuhete regulatsioon muutuks paindlikumaks. Praegune seadusandlus on rangem, kui Euroopa Liidu direktiiv nõuab ning see on pannud ettevõtjad vältima nii alaealiste palkamist kui ka nendega töölepingu sõlmimist, märkisid advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat Annika Vait ja jurist Liisa Orav.

Raudami sõnul on Rimi kauplustekett pakkunud alaealistele võimalust töötada koolivaheaegadel, eelkõige suvel. „Töötamine vaheaegadel annab noortele tööharjumuse ning edaspidiseks eluks äärmiselt vajaliku ettekujutuse distsipliinist,“ leidis ta.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Seotud lood

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt