Tallinna börsi on viimasel ajal tabanud suur IPOde ehk aktsiate esmapakkumiste laine, mistõttu on osa investoreid hakanud praegust olukorda hellitavalt IPOdroomiks kutsuma.
Raha väärib kindla peale paremat kohta kui sukasäär või salakavala petturi tengelpung, säästud ei pea seisma, vaid saama tulusaks investeeringuks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Hepsori aktsiate esmane pakkumine märgiti 8,7 korda üle ning väikeinvestorid, kes lootsid esimestel päevadel pärast IPOt võtta kasumit, otsustavad nüüd pigem hoidmise ja juurdeostmise kasuks.
Möödunud aastal registreeris Läti oma seni suurima aastase välisinvesteeringute mahu, kaasates üle miljardi euro. Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuri andmetel asus 31 suuremast investeerimisprojektist 20 Riias. Möödunud aastal ületasid Leedu investeeringud Eesti omi 40 korda.