26. november 1995 kell 22:00

Maapank kavatseb loobuda Keila Pangast

«Meie vahel sõlmitud liitumisleping ei näinud ette paralleelseid liitumisläbirääkimisi ja liitumisotsuseid mõne teise pangaga,» ütles Maapanga juhatuse esimees Riho Hagel. «Mõlemad pangad olid auditeeritud ning lõplik liitumisotsus seisis vaid pankade omanike aktsionäride üldkoosoleku kinnituste ja Eesti Panga loa taga.»

Hagel ütles, et esmaspäeval teeb Maapanga nõukogu otsuse, lähtudes laupäeval toimunud Keila Panga aktsionäride erakorralise üldkoosoleku otsusest. Laupäeval otsustasid Keila Panga aktsionärid kinnitada panga liitumislepingu Virumaa Kommertspangaga.

Paralleelselt liitumisprotsessiga Keila Pangaga pidas Maapank läbirääkimisi ka välisinvestoriga. «Välisinvestor oli liitumisprotsessist teadlik,» kinnitas Hagel. Ta lisas, et vastavalt pooltevahelisele lepingule ei saa ta avalikustada välisinvestori nime enne, kui viimane on aktsiate eest sissemakse sooritanud. Maapanga aktsiakapital peaks suurenema kuni 68 miljoni kroonini. Hagel mainis, et aktsiate eest tasutakse tõenäoliselt selle nädala jooksul ja pank saab Eesti Pangalt olulise osalusega aktsionäri lisandumiseks loa.

Keila Panga juhatuse esimees Mihkel Sims ütles, et Keila Pangal tekkis Maapangast erinev arusaam panga edasisest arengust. «Maapangaga liitudes oleks pidanud järgmisel aastal jälle liituma, pank oleks olnud pidevas reorganiseerimisolukorras,» lausus Sims. «Seetõttu otsustasime jätta ühe etapi vahele.»

Virumaa Kommertspanga juhatuse esinaine Malle Eenmaa lausus, et Keila Panga liitumine on loomulik protsess. Tõenäoliselt kinnitab Virumaa Kommertspanga aktsionäride üldkoosolek liitumislepingu detsembri alguses, misjärel Eesti Pank annab liitumisloa. Liitumine saab teoks 1. jaanuaril.

Praegu on liituvate pankade omakapitali summa 81,5 miljonit krooni ja bilansimaht 720 miljonit krooni. Eenmaa sõnul saavad liitumise korral Keila Panga esindajad panga nõukogus kaks kohta, panga juhatusse lisandub üks Keila Panga töötaja. Eenmaa lisas, et liitumislepingus fikseeritud vahetuskurss on üks Virumaa Kommertspanga aktsia 1,25 Keila Panga aktsia vastu. Rahvapanga liitumisel oli vahetuskurss üks Virumaa Kommertspanga aktsia 1,2 Rahvapanga aktsia vastu. Virumaa Kommertspanga aktsia nominaalväärtus on 500 krooni. «Märtsi lõpus on kavas alandada aktsia nominaali,» ütles Eenmaa.

Hetkel kuum