«Oleme huvitatud, et oma töötajad saaksid aktsiaid osta, ainult nii areneb inimestes omanikutunne,» ütles Tarmeko peadirektor Olev Nigul. Ta tunnistas, et ka tuumikinvestoril on huvi mööblitehase aktsiate vastu, kuid FMC omab juba praegu kaks kolmandikku Tarmeko aktsiatest. Erastamisagentuuri nõukogu otsustas eelmisel nädalal müüa EVPde eest selle aasta jooksul seni riigile kuuluvad 33,4 protsenti Tarmeko aktsiatest.
«Erastamisagentuur ehk leiab võimalusi, et osa aktsiaid ka ettevõtte oma töötajad osta saaksid,» ütles Nigul.
Ta leidis, et riigile kuuluvate aktsiate müük võib alata mitte enne teist poolaastat, kui erastamisagentuur ja majandusministeerium on selgeks teinud Tarmeko aktsia väärtuse. «Praegu on veel segavaid asju aktsia kattevara osas,» täpsustas ta.
Hansapanga peaanalüütik Katrin Kaarli on varem öelnud, et Tarmeko aktsiate vastu on huvi ainuüksi ettevõtte suuruse tõttu. «Suuremad ettevõtted saavad ikka enama tähelepanu osaliseks,» lisas ta.
AS FMC ostis 65 miljoni krooni eest 66,4 protsenti Tarmeko aktsiaid 1994. aasta lõpus. FMC võttis üle 27,2 miljoni krooni eest Tarmeko võlgu ja kohustus ettevõttesse investeerima 30 miljonit krooni.
Seotud lood
USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutudaaktsiaturgudel investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiksKamala Harrise võit ja tema administratsiooni otsused puhta energia-, regulatiivsejärelevalve-, eluasemetoetuste- ja kanepitööstuse osas mõjutada aktsiaturge.
Viimased uudised
Istungil konsulteeriti ChatGPTga
USA uus president võiks panna Euroopat pingutama
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele