9. september 1997 kell 22:00

Soovitus «osta» viis tõusule

Tallinna börsil on tekkimas uus investeerimisstrateegia, mida võib tinglikult nimetada Hoiupanga sündroomiks. Selle strateegia järgi käituvad investorid investeerivad aktsiasse, millele Hoiupanga analüütikud klientidele tehtavates analüüsides annavad soovituse «osta». Paradoksaalne on siinjuures see, et viimasel ajal tehtud analüüside järeldustest on vaid üks olnud «hoia» ja ülejäänud kõik «osta». Arvestades Eesti aktsiaturu hetke potentsiaali, ei saa väita, et soovitused oleksid valed. Iga investor peab lihtsalt ise valima, keda uskuda ja keda mitte.

Eile langes «osta» soovituse ohvriks turvafirma ESS aktsia, mis kerkis päevaga 9,6%, 102 kr tasemele. Kauplemise aktiivsus oli siiski väike -- registreeriti 8 tehingut kogukäibega 648 592 kr.

Ülejäänud turg püsis taas väga rahulikult ja börsi ning vabaturu päevakäive langes üleeilsega võrreldes veelgi madalamale, ulatudes registreeritud 415 tehingus 73,2 mln kroonile.

ÄP indeks jäi päevaga praktiliselt muutumatuks, langedes 0,03%, 1416,5 punktile. Tööstussektori indeks jätkab vastavalt maaklerite prognoosidele vaikset tõusu -- eile 0,3%, rekordilisele 100,72 punktile.

Hetkel kuum