5. jaanuar 1998 kell 22:00

ETFC Grupp ostis kindlustuse poolmuidu

Ühiskindlustuse kindlustusdirektor Priit Võhandu ütles, et lepingusse kuulub ETFC peahoone, logistikakeskuse, Epeksi, Tartu külmhoone, Rakvere lihakombinaadi, Tallinna piimatööstuse ja Kalevi hoonete, neis asuvate seadmete, materjalide ja toodangu kindlustus tule, vee ja vandalismi ning kindlustusjuhtumitest tingitud ärikatkestuste vastu.

Võhandu ei soovinud öelda kindlustusmakse täpset suurust. «Konkurents kujunes väga ägedaks, mistõttu hind on lausa vastikult madal,» ütles Võhandu.

ETFC pressiesindaja Raul Kalev kinnitas, et 6--8 pakkumusest oli Ühiskindlustuse ja Hansa Kindlustuse oma odavaim ning aastane kindlustusmakse jääb alla miljoni krooni.

Hansa Kindlustuse juhataja Olev Saadoja ütles, et ETFC Gruppi võib muidugi üliodava tehingu puhul õnnitleda, kuid kindlustusvõtja seisukohast ei tohiks eriliseks hõiskamiseks siiski põhjust olla. «Eks peremees teab, mis peremees teeb, aga selle lepingu puhul võib tekkida küsimus, kas siit ei paista hoopis alakindlustust,» märkis Saadoja.

Priit Võhandu väitel ei määranud konkursi võitjat asjaolu, et ETFC Grupi üks omanikest, AS Epeks, kuulub Ühiskindlustuse omanikeringi. «Tegime lihtsalt kõige soodsama pakkumise,» ütles Võhandu.

Olev Saadoja juhtis tähelepanu asjaolule, et ETFC kasutas kindlustusandja leidmiseks maaklerifirma Bonnor & Kaasik vahendust. «Maaklerid mängivad väga osavalt kindlustusseltse üksteise vastu välja,» lausus Saadoja. «Võtavad ühest seltsist algpakkumise ja hakkavad siis hinda alla kruvima.»

Saadoja sõnul sai Ühiskindlustuse ja Hansa Kindlustuse ühispakkumus teoks ainult tänu sellele, et edasikindlustajaks nõustus olema Hansa Kindlustuse omanik Trygg-Hansa. «Maailma edasikindlustusturul tekitavad Eesti madalad kindlustushinnad ammugi imestust,» sõnas Saadoja. «Meie mainet hoiab ülal vaid asjaolu, et suuremaid kahjusid pole seni olnud.»

Priit Võhandu kinnitas, et Eesti kindlustusturul kehtivate hindadega on edasikindlustajate leidmine üha raskem. «Üksinda olnuks meil niisuguse pakkumuse tegemine võimatu olnud,» tõdes Võhandu, kelle sõnul on ETFCga sõlmitud kindlustuslepingu taga kuus suurt edasikindlustuskompaniid.

Eesti kindlustusseaduse kohaselt võivad seltsid võtta riske, mis ei ületa kümnendikku nende omakapitalist, Ühiskindlustus ja Hansa Kindlustus kokku seega vähem kui nelja miljoni krooni eest.

Hetkel kuum