Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Parteidele 10% valimiskünnis
Viimasel ajal hoolega kultiveeritud idee kehtestada riigikogusse kandideerijatele seadusandjate seltskonda pääsemiseks minimaalne häältearv on populistlik pseudoprobleem ega muuda parlamenti töövõimelisemaks.
Valimistel kogutud ülisuur häälte arv näitab parimal juhul parlamentipürgija osavust valimiskampaania läbiviimisel, ent mitte tööviljakust seadusandjana.
Pigem tasuks hoolikalt kaaluda hoopis erakondade valimiskünnise tõstmist seniselt 5 protsendilt näiteks 10-le. Lati kergitamine sunniks paljusid pisierakondi ühinema, kui nad tahavad parlamendis esindatud olla -- ent see ju poliitilise organisatsiooni eesmärk on. Tekiksid tugevad, tegutsemisvõimelised ja selgepiirilised parteid. Parlamendi koosseis korrastub. Kümneprotsendilise künnise puhul pääseks riigikokku vaid 3-4 suuremat erakonda, tekib selge opositsioon ja koalitsioon. Kaob ära nn soo ja ebamäärasus.
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.