1. veebruar 1998 kell 22:00

Baltika ja Klementi ei ühine

«Idee oli firmad ühendada, aga Baltika kujutab ette, et ostab lihtsalt Klementi aktsiad ära,» selgitas Mägi. Arvestades, et Baltika pole andnud mingit vastust, ei toimu sel aastal ühinemist, tõdes ta.

Mägi sõnul ei käinud tema Baltika juhatuse esimehe Meelis Milderi juures mitte Klementi aktsionärina, vaid investeerimisfirma AS AMG Investeeringud juhatuse liikmena. «See oli investeerimisfirma, kes pakkus ühendamise teenust,» ütles ta.

Eelmise aasta lõpul ja selle aasta esimesel nädalal peetud kohtumistel oli küsimus, kas Baltika on huvitatud Klementi enamusaktsiate ostmisest, teatas Meelis Milder reedel pressikonverentsil. Tema sõnul ei jõutud üksmeelele hinnas, millega Klementi on nõus aktsiaid müüma ja Baltika ostma, kuid vahe polnud nii suur, et kokku leppida oleks võimatu.

Klementil suurt ühinemissoovi ei ole, sest firma konkureerib Baltikaga samadel turgudel, lausus Klementi juhataja Madis Võõras. «Ühinemise järel väheneb tootevalik, mistõttu hõivab selle koha turul keegi teine,» selgitas Võõras. «Huvitatud võib olla mõni investor, et ühinemine tõstaks aktsia hinda.»

Klementi puudus on, et seal pole selgelt välja kujunenud tuumikinvestorit või aktsionäride ringi, kellega läbi rääkida, sõnas Meelis Milder.

Kolm aastat tagasi valdavalt Tallinna Pangaga seotud isikuist moodustunud Klementi tuumikinvestor AS Seimakt jagunes eelmise aasta algul. Seimakti aktsionärid ostsid välja oma Klementi aktsiad, sest börsilemineku eel tekkis osal investoritel soov aktsiad müüa. Tallinna Panga endine nõukogu esimees Guido Sammelselg kinnitas, et tema asutatud firmad müüsid mullu Klementi aktsiad.

Eelmisel kevadel oli Sammelseljaga seotud AS Baltic Community Partners üle 12% osalusega Klementi suurim aktsionär. Suuremate aktsionäride seas pole enam ka Talinvesti, kellele kuulus mullu kevadel 6% Klementi aktsiaid. Osaluse Klementis on säilitanud Eike Kippermann ja AS Jarman Eesti.

1995. a Klementi juhatuse liikmeks valitud Tambet Mägi esimene kokkupuude Klementiga oli aasta varem, mil Mägi töötas Tallinna Panga laenuosakonnas. Klementil tekkis likviidsuskriis ja Mägi teatas, et pank laenab miljoni. «Sellest hetkest tekkis usaldusväärne kontakt,» kinnitas Madis Võõras.

Võõras ütles, et võib-olla kannustas tänaseks Tallinna Pangast lahkunud Mägi Baltikale ühinemisettepanekut tegema soov end tõestada AMG Investeeringutes.

Hetkel kuum