6. august 1998 kell 22:00

Hansapank hakkab andma krooni baasil eluasemelaene

Kroonilaenu saamine nõuab suuremat sissetulekut

Laenu pikkus on kuni kümme aastat ning minimaalne laenusumma 50 000 krooni. Uue eluasemelaenu intressimäär on Hansapanga kroonilaenu aastane baasintress, millele lisandub 1 protsent. Kolmapäevase seisuga oli kroonilaenu aastane baasintress 14,5 protsenti.

Saksa marga baasil antava eluasemelaenu intress on 10,5% pluss kuue kuu DEMi libor (ligi 3,6 %) ning laenu antakse kuni viieteistkümneks aastaks.

Hansapank Eesti peadirektor Indrek Neivelt ütles, et Eesti krooni ning Saksa marga baasil antavate eluasemelaenude erinevus on, et Eesti krooni laenu saamiseks on vaja 10% suuremat sissetulekut. Samuti on kroonilaenu intress kõrgem, kuid ära kaovad raha konverteerimistasud.

«Mujal maailmas ei saada aru, miks me anname laene välisvaluutas, kuskil mujal seda ju ei tehta,» rääkis Neivelt. Ta ütles, et valuutalaene hakati andma seetõttu, et kunagi oli võimalus saada odavaid välislaene. Nüüd aga pole pikka aega ühtegi välislaenu võetud.

Ühispanga asepresident Ott Karolin ütles kroonilaenude andmist kommenteerides, et tõenäoliselt on Hansapangal vastav katteressurss, kui nad saavad krooni baasil laene anda. Klientidele on see hea, et saavad laenu Eesti kroonis, märkis Karolin.

«Ühispank lähiajal ei hakka krooni baasil eluasemelaene välja andma, meil pole selleks katet,» sõnas Karolin.

Juuni lõpu seisuga oli Hansapanga eralaenude turuosa 60,9%, Ühispanga oma 23,9%.

Hetkel kuum