16. august 1998 kell 22:00

Reitinguagentuurid lisasid pessimismi

Rahvusvahelised reitinguagentuurid ja Standard & Poor's alandasid läinud nädalal Venemaa reitinguid, tuues põhjuseks kasvava devalveerimisohu ja valitsuse raskused majanduse stabiliseerimisprogrammi elluviimisel.

Standard & Poor's alandas Venemaa pikaajaliste valuutakohustuste reitingut tasemelt B+ tasemele B- ning lühiajaliste valuutakohustuste reitingut tasemelt B tasemele C. Standard & Poor's ütles ka, et Venemaa pikaajalaiste kohustuste väljavaade on negatiivne.

Riigireitingu alandamine tähendab reitingulangust ka mitmele Vene regioonile ja kaheksale firmale.

Reitinguagentuur Moody's Investors Service alandas Venemaa valuutakohustuste ülemmäära tasemelt B1 tasemeni B2. Valuutadeposiitide ülemmäär ja rublakohustuste reiting langes tasemelt B2 tasemeni Caa1. Ka Moskva linna ja regioonide võlakohustuste reitingut alandas agentuur tasemeni B2.

Moody's põhjendas olukorda jätkuva volatiilsusega finantsturul, vaatamata mahukale, üle 22 mld dollarilisele rahvusvahelisele laenupaketile Venemaale.

Moody's märkis, et kui rubla devalveeritakse, avaldab see äärmiselt negatiivset mõju Vene pangandussektorile, raskendab maksureformi ja suurendab sotsiaalseid pingeid. BNS

Hetkel kuum