24. november 1998 kell 22:00

Betoonpõrandate tasandamiseks eraisik lattvibraatorit reeglina ei rendi

Betooni valamise järel värskete betoonpõrandate tihendamiseks ja tasandamiseks mõeldud lattvibraator maksab uuena umbes 40 000 krooni ning keskmise ja väiksema suurusega ehitusfirmadel pole seda reeglina mõtet hooajalisteks betoneerimistöödeks soetada.

Suuremate tööstuspõrandate töötlemiseks pakuvad rendifirmad kuni kuuemeetrise tööulatusega lattvibraatoreid.

Eraisikud eelistavad lühemaid 2--2,5 m pikkusi lattvibraatoreid, mida saab sõiduauto pagasiruumis ära vedada, kuid lühikesi lattvibraatoreid pole rendifirmadel sageli pakkuda. Rendifirmad eratellijaid isikut tõendavate dokumentide laialdase võltsimise tõttu eriti ei usalda, samas käib kalli tööriista eest tagatisraha maksmine rentijale üle jõu. Nii üritavad eraisikud mitmel põhjusel väiksemate pindade betoneerimisel tavalise ristlauaga hakkama saada.

Lattvibraatoreid ei laenuta Tartu ja Pärnu rendifirmad Ehituslaenutus ja Lehto Remondiabi. Ehituslaenutuse juhataja Antti Kask põhjendab seda vähese nõudlusega, tema sõnul on Tartu «suurematel tegijatel» lattvibraatorid endil olemas. Nõudmisel on Ehituslaenutus vahendanud lattvibraatori rentimist Tallinna rendifirmast.

Lattvibraatoriga töötades soovitavad väljarentijad tähele panna, et toitekaabel ei jääks lati alla ega saaks vigastada. Pärast kasutamist tuleb tööriist betoonist puhastada. Sageli toovad laenutajad rendifirmasse tagasi betoonise lattvibraatori. Projektijuht Andrus Mirka märgib, et Scanlift on masina sellise kohtlemise korral nõudnud laenutajalt ka puhastustasu.

Lattvibraatori rentimisel ja hoidmisel on oluline, et alumiiniumlatid, mille kohale vibraator kinnitub, ei painduks. Töödevahelisel perioodil tuleb masinat hoida horisontaalsel pinnal, et vältida vibraatori väljapaindumist.

Hetkel kuum