21. detsember 1998 kell 22:00

Tallinna Meretehase omanikud ei leidnud ühist keelt

«Esmaspäeval pidi toimuma aktsiakapitali laiendamise küsimuses Meretehase nõukogu koosolek, kuid meid ei lastud isegi tehasesse sisse,» ütles BLRT peadirektor Fjodor Berman.

Bermani sõnul oli koosoleku kokkukutsumise näol ilmselt tegemist Meretehase nõukogu esimehe Jaanus Mody järjekordse pettusega.

Mody kinnitas möödunud nädalal, et Vavekor on huvitatud Meretehase rekapitaliseerimisest aktsiakapitali laiendamise kaudu ning on valmis jääma ka ettevõtte vähemusaktsionäriks.

Praegu kuulub Vavekorile 51 protsenti ning Dolibarile 49 protsenti Meretehase aktsiatest.

Dolibari nõukogu esimees Mihhail Gnidin ütles, et tegelikult Vavekor aktsiakapitali laiendamist ei soovi ja mängib asja venitamiseks alatut mängu.

Jaanus Mody ütles, et Meretehase nõukogu koosolek toimus ning seal kinnitati ettevõtte aktsionäride erakorralise üldkoosoleku päevakord ASi Dolibar taotluses toodud redaktsioonis.

Mody sõnul saabus Berman nõukogu koosolekule koos saatjatega, keda ei saanud pankrotihalduri valduses olevasse Meretehase hoonesse sisse lasta, sest tegemist oli kõrvaliste isikutega.

«Berman keeldus oma saatjaskonnata koosolekust osa võtmast, kuid talle saadeti koheselt pärast koosoleku lõppemist faksi teel koosoleku protokoll,» märkis ta.

Mody sõnul üritab Dolibar jõumeetodite abil Meretehase enamusaktsionäri välja tõrjuda, kuna legaalselt pole neil selleks õigust.

Gnidini sõnul näeb Dolibar tekkinud olukorras vaid üht lahendust, algatades kriminaalasjad Mody ja Meretehase juhatuse esimehe Andres Ausmanni vastu.

«Nende tegevus on Meretehasele, riigile ja meile juba suurt kahju tekitanud, tegime juba politseile avaldused ära,» rääkis ta.

Gnidin märkis, et BLRT on kandnud Mody ja Ausmanni tegevuse läbi üle 10 miljoni krooni kahju, riigi nõue on ligi 30 miljonit krooni.

Autor: BNS

Hetkel kuum