29. aprill 1999 kell 22:00

Hansapanga laenudivisjoni juhataja Indrek Neivelt peab põhimõtteliselt valeks seisukohta, et inflatsiooni ohjeldamiseks tuleb rahapakkumist vähendada. Probleem on hoopis see, kust Eestisse raha juurde tuua, sest tarbijahinnaindeksi kasvuga kaasnevate tööjõukulude suurenemisega sammu pidamiseks ja konkurentsivõime säilitamiseks on Eesti majandusse sel aastal vaja vähemalt 4 miljonit krooni välisinvesteeringuid.

1. maist hakkab kehtima ühtne alkoholiaktsiisimaks import- ja kohalikule õllele. Eesti õlletööstuse jaoks ei ole aeg veel nii küps, et kehtestada importõllega võrdne aktsiisimaks, aga kindlasti ei ole see lõplik hoop kohalikule õlletootmisele, arvas ÜE Saku Õlletehas direktor Cardo Remmel.

Iga päevaga, mil Tartus haigeid ravitakse, suureneb ülikooli kliinikumi võlg 106 000 krooni võrra. Eelmiseks nädalaks oli haiglate võlg toidu, elektri ja sooja eest kasvanud 12,8 miljoni kroonini. Kriisi seostavad Tartu arstid haigekassade kontrollimatusega. Omal ajal valis tervishoiuministeerium meditsiini arendamiseks mitte haige- või haiglakeskse, vaid haigekassakeskse tee.

Teede- ja sideministeeriumis on väljatöötamisel projekt, mille kohaselt luuakse RAS Eesti Praamiliinid, mis saab enda käsutusse kõik Eesti Merelaevanduse käes olevad praamid. Loodavale organisatsioonile antakse ka kõik Eesti väikesadamad, mille kaudu toimub praamiliiklus.

Hetkel kuum