24. november 1999 kell 22:00

Investeerimispanga LHV avatus kajastub büroo kujunduses

Nii Thulema mööblisarja Thor kui ka LHV avatud büroo on kujundanud maailmas tunnustust leidnud disainer Martin Pärn.

Kogu ruumi kujundaja ning mööbli autor on üks ja sama arhitekt, kellega on koostöö jätkunud ka hiljem, et tervik uute detailide lisandudes ei kannataks.

Investeerimispankurid firmast Lõhmus, Haavel & Viisemann valisid oma bürooks endise Tallinna Panga maja seitsmendal korrusel asuva kontori. Kuna panga ruumidesse kolis uus investeerimispank, siis erilisi ümberehitusi polnud tarvis teha.

Lisaks avarale büroole mahub 296 ruutmeetrile sekretärinurk, koosolekuteruum, väike telefonikonverentsiruum, kaks boksi eraldi töötamiseks ning tilluke puhketuba ja kööginurk.

Ehitamise käigus võeti maha vaid üks osa suurt ruumi poolitavast seinast. Lisaks kaunile vaatele Toompeale annavad suured aknad nii palju loomulikku valgust, et suvest tänaseni pole kohtvalgusteid veel vaja läinud.

Kuna investeerimispanga näol on tegemist dünaamilise tegevusvaldkonnaga, siis on ka bürooruumile üritatud võimalikult tulevikku vaatav ilme luua, mis vastaks firma edumeelsele imagole. Suure tööpinnaga laudadest on moodustatud avatud büroosse saarekesed, mis peaksid vastavalt muu maailma praktikale töö efektiivsemaks muutma.

- Meie firmaga liitus Hansapangast 12 inimest, kes kõik olid harjunud töötama avatud büroos. Kõigile sobis lame organisatsioonistruktuur, kus pole väga palju pealikke, kes endale kabinette vajaksid. Avatud ruumi eelis on kindlasti lisaks heale infoliikumisele ka parem ruumikasutus ning väiksemad kulutused inimeste paigutamisel.

Ruumi otsinguil oli meie üks tingimusi võimalikult väikesed muudatused. Antud büroo kasuks rääkis lisaks juba avatud ruumile ka väga kvaliteetne kontorihoone.Tuginedes Hansapanga kogemusele, kus ruumid ei tulnud kasvavale kollektiivile järgi, sai see büroo ka väikese kasvuperspektiiviga valitud.

Ruumi kujundamisse oli meil kaasatud kogu kollektiiv. Kui omavahel olid tulevase büroo põhijooned paika pandud, pöördusime sisekujundaja poole. Esialgse plaani kohaselt said loodud ühised suuremad tööpinnad, kuid seda mõtet pole eriti kasutatud. Pigem on tekkinud laudade vahele väikesed vaheseinad.

Büroosse mööblit valides pidasime silmas firma imagot, mis reklaamib meid kui konkurentidest natuke edumeelsemaid. Otsustavaks sai loomulikult ka visuaalne meeldivus.

Soovitus: Kasutage võimalikult standardset mööblit, mida oleks omavahel hea kombineerida.

- Tallinna Panga endist kontoriruumi ma oluliselt ei muutnud. Ära sai võetud vaid üks osa ruumi poolitanud seinast. Suhteliselt madalale ruumile tuli nii avarust juurde. Tekkis avatud bürooruum, kus on suured aknad kahes vastastikuses seinas -- ühest vaatega linna, teisest hoonesse sisse.

Tellija soovis, et ruum moodustaks avatud büroo mitmete töösaarekestega. Mööbel on juhuse tahtel minu enda kujundatud ning ta on mõeldud eelkõige avatud ruumile -- kapid on poolkõrged ning laudu on võimalik omavahel kokku kombineerida. Tegemist on esimese Eesti tootja valmistatud büroomööbliga, mille kõrgust saab tõepoolest muuta. Laudade eeliseks loen suurt tööpinda, kuhu mahub nii arvuti kui kõik muu vajalik.

Tegelikult on töö selle kontoriga alles pooleli, sest tegemist on täiesti uue asutusega, mis alles ise areneb. Koos firmaga areneb ka bürooruum ning vastavalt tekkivatele vajadustele saab seda edasi arendatud.

Autor: Heli Tamm

Hetkel kuum