24. november 1999 kell 22:00

Tänavu elektrijaamade erastamiseni ei jõuta

«Selle aasta alguses hinnati läbirääkimiste protsessi pikkuseks vähemalt kümme kuud, rahvusvaheliselt aktsepteeritav tärmin selliste lepingute puhul on 18 kuud,» ütles Vare eile.

Vare sõnul kaotasid läbirääkijad valitsuse vahetuse tõttu neli kuud, kaks kuud on suudetud tänu kõneluste forsseerimisele «tagasi teha».

«Paraku on asi vahepeal komplitseerunud seoses täiendavate teemadega keskkonnakaitse ja põlevkivi vallas, mis nõuavad eraldi põhjalikumat läbitöötamist koos kaevandamisplaanide ja sotsiaalprogrammiga,» rääkis ta. «Keskkonnaküsimusi revideeritakse auditi abil, ka see võtab oma aja. Seega ei sõltu paljud momendid ainult meist.»

Vare märkis, et elektrijaamade erastamislepingul on kaks etappi -- lepingu kokkupanek, mis lõpeb loodetavasti järgmise aasta esimeses kvartalis, ja jõustumisaeg, mis sõltub tehingu finantseerimise kiirusest.

Investeeringute memorandumi allkirjastamisega on Vare sõnul nüüd olemas ühine platvorm tehingu väärtuse hindamiseks ja elektri hinna kujundamiseks ning läbirääkimised jätkuvad sellel alusel.

Autor: BNS

Hetkel kuum