25. november 1999 kell 22:00

Rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch IBCA kinnitas Eesti riigi pikaajaliste valuutakohustuste reitingu senisel tasemel BBB, lühiajaliste kroonikohustuste reitingu tasemel F3 ja pikaajaliste kroonikohustuste reitingu tasemel A.

Fitch IBCA märkis, et mullune Vene kriis andis tõsise välis?oki Eesti majandusele, stimuleerides riigi majanduslikku ja poliitilist integreerumist Läänega.

Fitch IBCA hinnangul ranget kokkuhoiukurssi järgival valitsuskoalitsioonil on stabiilne enamus parlamendis, mis peaks hõlbustama rekordilise 3,8protsendini tõusnud eelarvedefitsiidi vähendamist.

Eesti võlakoormat peab agentuur väga väikeseks ja kui arvestada stabilisatsioonifondi, siis on üldvalitsuse võlakoorem vaid 4,8% sisemajanduse koguproduktist. Likviidsuskriisi oht on praegu väike, sest Aasia kriis ja sellele järgnenud Vene kriis aitasid piirata sisemaist nõudlust ja vähendada Eesti jooksevkoto puudujääki.

Agentuur juhtis tähelepanu ka Eesti pangandussektori konsolideerumisele ning väliskapitali domineerimisele pangandussektoris. Eesti pangandussüsteem on kindalt Balti kõige arenenum ning välisosaluse suurus muudab ebatõenäoliseks pankade poolt tuleneva potentsiaalse kulu eelarvele, märkis Fitch IBCA. BNS

Tallinna börsi juhatus otsustas eile rahuldada tingimuslikult Preatoni Panga taotluse saada börsi liikmeks.

Börsi investorsuhete osakonna juhataja Eva Palu ütles, et Preatoni Pank peab enne otsuse jõustumist täitma teatud õiguslikud toimingud, mis on seotud Beeta Varahalduse ülevõtmisega.

Pärast tingimuste täitmist saab Preatoni Pank Tallinna börsi liikmeks ja tal on õigus kasutada börsi kauplemissüsteemi.

Seoses eelnevaga esitas Preatoni Panga omanduses olev Beeta Varahaldus taotluse börsi liikmestaatusest loobumise kohta. Taotluse rahuldamiseni säilivad Beeta Varahalduse suhtes kõik börsi liikmestaatusest tulenevad õigused ja kohustused. ÄP--BNS

Alates neljapäevast, 25. novembrist on Tallinna ja Vilniuse börside liikmetel maaklerterminalidest võimalik vastastikku näha börside reaalajas kauplemisinformatsiooni.

Pärast andmeside projekti käivitamist Leedu börsiga on Eesti maakleritel ainsana kolmest Balti börsist oma terminalidest juurdepääs kõigi kolme börsi reaalajas kauplemisinformatsioonile.

Andmeside Tallinna ja Riia börside vahel käivitati tänavu juulis. TVB

Hetkel kuum