26. juuni 2000 kell 13:12

Pärnoja: Keeruline on prognoosida ministrite meelsust NRG küsimuses

Keeruline on prognoosida valitsusliikmete meelsust, kui nad hakkavad homme otsustama, kas sõlmida NRG Energy"ga Narva elektrijaamade erastamistehing või NRG pakkumine tagasi lükata, ütles majandusminister Mihkel Pärnoja.

Pärnoja sõnul aktsepteeris NRG valitsuse nõustajate ja valitsust esindavate läbirääkijate poolt möödunud kolmapäeval esitatud ettepanekuid. Vaatamata sellele on aga raske ennustada, kas see on piisav, et valitsus kiidaks tehingu heaks.

'NRG-ga sõlmitava tehinguga kaasnevad riskid on väiksemad, kui need, mis kaasnevad sellega, et tehingut ei toimu,' vastas Pärnoja küsimusele, kas tema isiklikult hääletab tehingu teostamise poolt.

Pärnoja lausus, et tema läheb homme valitsuse ette kindla sooviga, et valitsus langetaks NRG-ga peetavate kõneluste osas lõpuks otsuse ja ei lükkaks otsustamist enam edasi.

Pärnoja ei osanud veel põhjalikult kommenteerida Eesti Energia juhtide seisukohta, et elektrijaamade renoveerimiseks ei ole vaja kaasata välisinvestorit, sest Eesti Energia suudab need ise korrastada. See seisukoht on uudne ja vajab põhjalikumat analüüsi, millega tõenäoliselt peab valitsus hakkama tegelema juhul, kui NRG-ga tehingut ei tehta, lisas majandusminister.

Kindlasti saab aga nii suures mahus investeeringute tegemine olema Eesti Energiale keeruline ja tõenäoliselt ei suudeta investeerida ka samas tempos, mida pakub NRG, märkis Pärnoja.

Hetkel kuum