Kaja Koovit • 4. oktoober 2000 kell 22:00

EVP püstitab üha uusi rekordeid

Ühes tehingus tõusis EVP hind eile isegi 0,75 kroonini. Kokku vahetas eile börsil omanikku üle 3,7 miljoni EVP ja 29 tehingu kogukäive oli 2,6 miljonit krooni.

Kuigi EVP on endiselt tõusutrendil, on väärtpaberi saavutatud hinnatase spetsialistide hinnangul spekulantide jaoks atraktiivne ning nende müügisurvel peaks väärtpaberi hind mõneks ajaks langema.

?70 senti EVP-krooni eest on kindlasti atraktiivne hind müüjatele ja samas kehv hind ostjatele, nii et ma ei usu, et EVP hind pikaks ajaks üle 70 sendi jääks,? ütles Hansapanga maakler Romet Tepper.

Tepperi sõnul toob praegune hinnatase turule müüma spekulatiivseid investoreid, kes seni on erastamisväärtpaberi hinna ülespoole liikumist toetanud ja tahaksid nüüd kasumit välja võtta.

?Kui esimesed ostjad, kellel EVPsid hädasti tehingute teostamiseks tarvis on, otsa saavad, võiks hind allapoole langeda küll,? lisas Tepper.

Juba kevadest EVPd üheks atraktiivsemaks investeerimisobjektiks hinnanud Ühispanga kapitaliturgude strateeg Aivo Kangus ütles, et ei soovita klientidel enam lühiajaliselt praegusel hinnatasemel EVPsse investeerida.

Kanguse sõnul on viimaste päevade EVP hinnaliikumised tuginenud põhiliselt emotsioonidel ja tegelikku nõudluse ning erastamisväärtpaberite paigutusvõimaluste kasvu ei ole märgata.

Kanguse sõnul on EVP hinda börsil toetanud ka väärtpaberile tehtud suhteliselt suuremahulised optsioonid.

Aivo Kangus lisas, et pikaajalisemas perspektiivis jääb ta oma varasema seisukoha juurde, et EVP on atraktiivne investeerimisobjekt, kuid lühiajaliselt on tõenäoline kiirele hinnatõusule järgnev väärtpaberi hinna langus.

Hetkel kuum