Ülo Toomsalu • 6. detsember 2000 kell 6:29

Politsei leidis kaheksal liinibussil lisapaagid

Politseinikud ja autoregistri töötajad avastasid üle-eestilise reidi käigus kahe päeva jooksul kaheksa lisakütusepaakidega liinibussi ning suunasid need sõiduki ümberehitamise kahtluse tõttu erakorralisele ülevaatusele, kirjutab Postimees.

Tartus liinilt maha võetud kaheksast lisakütusepaakidega bussist üks sõitis linnaliini, ülejäänud olid linnadevahelised sõidukid.

Politseiameti korrakaitseosakonna liiklusjärelevalve juhtivinspektor Indrek Sirk ütles Postimehele, et esialgu ei soovi politsei lisapaakidega vahele jäänud firmasid avalikustada, sest kõik avastatud puudused pole veel rikkumistena vormistatud.

Sirk mainis, et lisaks Tartus kinni peetud kaheksale lisapaakidega bussile avastati üks kahtlane buss ka Pärnus ja üks Valgamaal.

Valgamaa bussi tuleb täiendavalt uurida, sest kohapeal ei suudetud selgeks teha, kas mitme paagi puhul oli tegu sõiduki seadusliku ümberehitamisega või mitte.

Autoregistrikeskuse tehnikaosakonna peaspetsialist Andres Soots ütles Postimehele, et tema andmetel polnud Pärnus vahele jäänud bussil lisapaaki, õige kütusepaak oli lihtsalt teise kohta paigutatud.

Sirk ütles, et avastatud lisapaagid olid umbes 150-200liitrised. Ta lisas, et ei tea ühtegi bussiomanikku, kes oleks tulnud autoregistrisse sooviga bussi ümber ehitades kütusepaake lisada.

Hetkel kuum