Ülo Toomsalu • 1. november 2002 kell 6:39

PM: Tallinna lisaeelarve üks eesmärk on siluda miljonilisi apsakaid

Tallinna linnavalitsuse ligi 20 miljoni kroonise lisaeelarve üks eesmärke on siluda miljonitesse kroonidesse ulatuvaid vigu raamatupidamises.

Nii on lisaeelarves näiteks ette nähtud 10,88 miljoni krooni eraldamine Tallinna Nõmme põhikooli renoveerimiseks ja juurdeehituseks. Tegelikult oli see raha sees juba eelmise aasta eelarves, kuid see kulus remontidele muudes koolides, kirjutab Postimees.

Sarnaselt märgib lisaeelarve 5,2 miljoni krooni eraldamist Lasnamäe sportmängude halli võõrandamiseks, mille linn aga tegelikult ostis 10,7 miljoni krooni eest selle aasta alguses.

Tallinna abilinnapea Rein Lang ütles, et sportmängude halli raha oli samuti olemas juba mulluses eelarves, kuid toona jäi see ostmata ja selle eest remonditi hoopis Kadrioru staadioni.

?Nii tegelikult teha ei tohi ja selle eest on Valgepea (Tallinna spordi- ja noorsooameti endine juhataja Tarmo Valgepea - toim) juba minema löödud,? sõnas Lang. Valgepea vallandamise ajal süüdistas abilinnapea teda volikogus vastu võetud eelarve eiramises.

Nüüd teeb linn lisaeelarvega justkui tasaarvelduse, kui võtab 5,2 miljonit krooni ära Kadrioru staadionilt ja annab selle sportmängude halli ostmiseks.

Üleeile võttis linnavalitsus vastu otsuse, mille seletuskirjas kritiseeris linna finantsjuht Ahti Kallaste nii haridusameti kui ka spordi- ja noorsooameti raamatupidamist. Lisaks võttis linnavalitsus Kallaste soovitusel vastu otsuse kaaluda Põhja-Tallinna ja Pirita raamatupidajate sobivust oma ametikohale.

Hetkel kuum