14. november 2002 kell 13:05

Wõro Kommerts sai veterinaar- ja toiduameti tunnustuse

Wõro Kommerts sai lihatööstustest esimese valmistoodete tootjana veterinaar- ja toiduameti poolt tunnustatud.

Eesti suuruselt teine vorstitootja AS Wõro Kommerts sai Veterinaar- ja Toiduametilt esimese lihatööstusena valmistoodete tootjate seas tunnustuse, mis näitab, et ettevõtte tootmisprotsessi hügieeninõuded vastavad toiduseaduses ettenähtud nõuetele.

'Pean seda suureks tunnustuseks Wõro Kommertsi ja meie töötajate viimase nelja aasta tööle,' ütles AS Wõro Kommerts juhatuse esimees Aigar Pindmaa. 'Kuid see on alles ühe arenguetapi lõpp, sest Eesti liikumine Euroopa Liidu suunal ja üha teravnev konkurents sunnib kõiki ka edaspidi maksimaalselt pingutama.'

Tunnustamisega kinnitab Veterinaar- ja Toiduamet, et Wõro Kommertsi tootmisprotsessi hügieeninõuded vastavad toiduseadusega kehtestatud nõuetele. Ettevõte on viimase nelja aastaga investeerinud 52 miljonit krooni. Seoses tunnustuse saamisega tohib Wõro Kommerts lähtuvalt toiduseadusest osta toorainet vaid eurotunnustuse saanud tapamajadest.

'See on eelkõige garantii tarbijaile, sest ostes meie toodangut, võib ta olla kindel, et see on toodetud korras hügieenitingimustes ja kvaliteetsest toorainest, ' lausus AS Wõro Kommerts turundusdirektor Silver Ambos. 'Lisaks tõestab tunnustuse saamine, et Eesti lihatööstused suudavad juurutada sama kvaliteediga tootmisprotsessi, nagu Euroopas tegutsevad lihatööstused.'

Toiduseadus hakkas kehtima aastal 2000 ning selle koostamisel on võetud eeskuju Euroopa Liidus kehtivatest eurodirektiividest. Vastavalt praegu kehtivale toiduseadusele peavad kõik toiduainetetööstused olema tunnustatud järgmise aasta 1. jaanuariks, ilmaselleta ei tohi nad tegevust jätkata. Tunnustuse saamise eelduseks on toiduseadusega kehtestatud hügieeninõuete ehk euronõuete täitmine.

Käeoleva nädala teisipäeval kiitis valitsus heaks toiduseaduse muutmise eelnõu, mille jõustumisel saaksid ettevõtted, kes on esitanud avalduse tunnustuse saamiseks hiljemalt käesoleva aasta lõpuks, oma tegevust peale 1. jaanuari 2003 jätkata.

Hetkel kuum