Virkko Lepassalu • 29. jaanuar 2004 kell 12:18

Advokatuuri juhatus saatis advokaat Maaroosile arupärimise

Advokatuuri juhatus koostas Heta endisele advokaadile Ilmo Maaroosile teisipäeval kirja, milles palub selgitusi tema tegevuse kohta.

'Me tegime Maaroosile kirja, milles küsime selgitusi toimunu kohta,' ütles advokatuuri juhatuse liige Mart Sikut. 'Me valdame praegu täpselt sama palju informatsiooni tema kohta kui oleme leheveergudelt lugenud.'

Sikuti kinnitusel ei ole ükski Maaroosi pettunud klientidest, kelle hulk ulatub tõenäoliselt kümnetesse, oma kaebustega otse advokatuuri juhatuse poole seni pöördunud.

Pärnu advokaadi Ilmo Maaroosi kohustusi hinnatakse praeguseks suurusjärku 20 mln kr. Mitmete tema võlausaldajate kinnitusel üritas ta katta vanu võlgu uutega. Ta laenas klientidelt raha, lubades utoopilist teenimisvõimalust, sh 7% investeeritavalt summalt kuus.

Muuhulgas lubas ta investeerimislepingutes katta probleemide tekkimisel summad advokaadi vastutuskindlustusega, pannes mängu kogu Heta bürooketi kindlustuse. See katab aga vaid advokaadi otsest kutsetööd ehk õigusnõustamist, mitte raha vahendamist ning seetõttu pole klientidel lootust ka kindlustusele oma kahju hüvitamisel.

Büroo Maaroos ja Ko, mille ta lõi pärast Hetast minema ajamist möödunud aasta lõpus, on sisuliselt pankrotis ning tegevuse lõpetanud. Kuna mees on viimastel kuudel lisaks südameprobleemidele vajanud psühhiaatrilist abi, võib ta vastutusest pääseda seoses teovõimetuks kuulutamisega.

Hetkel kuum