Sirje Niitra • 13. august 2004 kell 15:11

Margus Heeki võib oodata kuni 3 aastat vangistust

Riigiprokuratuuri teatel võeti eile 48ks tunniks kinnipeetud vandeadvokaat Margus Heek täna kohtumääärusega vahi alla kuni uurimise lõpuni.

Juhtiv riigiprokurör Alar Kirs ütles, et loodab uurimise lõpule viia kahe kuu jooksul. Süüdimõistmise korral võib teda oodata kuni 3 aasta pikkune vabadusekaotus.

Kirsi sõnul seisneb kõige suurem kahju, mida Heek tekitas selles, et ta sügavalt õõnestas õigusemõistmise printsiipe: 'Ta püüdis jätta mulje, et raha eest on võimalik ajada asju nii kohtueelse menetluse käigus kui hiljemgi, luues sellega täieliku väärkäsitluse kogu meie õigusemõistmise süsteemist.'

Riigiprokurör lisas, et Heek võttis prokuröri nime, kellele kodanikult pistist välja pettes viitas 'täiesti lambist', sest polnud temaga isegi mitte rääkinud.

Heek vahistati eile kaitsepolitsei ametnike poolt kriminaalasja raames, mis algatati kodaniku avalduse põhjal 27. juulil, ja võeti esialgu 48ks tunniks vahi alla. Süüdistuse järgi selgitas advokaat abivajale korduvalt, et ta peab andma kriminaalmentluses soodsa lahenduse saamiseks 5000 krooni, millest 3000 lubas ta edasi anda Põhja ringkonnnaprokuratuuri prokurörile. Tegelikult omastas Heek kogu raha.

Hetkel kuum