Ülo Toomsalu • 9. detsember 2004 kell 6:05

PM: Tallinn ähvardab teelaiendust segavad majad sundvõõrandada

Tallinna linnapea Tõnis Paltsi sõnul tuleks Tartu maantee laiendusele kesklinnas ette jäävad majad valdavalt sundvõõrandada.

Palts ütles eile, et lõplikku otsust majade sundvõõrandamise kohta pole veel tehtud, sest läbirääkimised sealsete korteri-, maja- ja maaomanikega on pooleli, kirjutab Postimees.

Kuid Palts lisas, et praegu on tõenäolisem vähemalt osa majade sundvõõrandamine ja Tartu maantee laiendamise edasilükkamine tulevast aastast kaugemale kui omanikega kokkulepete saavutamine.

Tallinnal on teelaienduse tegemiseks vaja lammutada kuus hoonet, millest on praeguseks omandatud vaid üks. Samuti tuleb linnal osta kaks tühja kinnistut.

Ka 2002. aastal pidas linn teelaienduse jaoks nelja hoone ja ühe krundi ostmiseks läbirääkimisi, pakkudes nende eest kokku 18 miljonit krooni, kuid omanikud soovisid ligi kaks korda enam.

«Igal juhul ei kavatse me üle maksta,» kinnitas maaküsimustega tegelev Tallinna abilinnapea Vladimir Maslov. Samas märkis ta, et paari omanikuga on linn kokkuleppele juba väga lähedal. «Ja kui kõigiga kokkuleppele ei saa, siis pole ka midagi katki, alustame sundvõõrandamisega,» lausus Maslov.

Eestis pole seni läbi viidud veel ühtki sundvõõrandamist.

Hetkel kuum