Kui möödunud reedel toetas dollarit USA keskpanga juht Alan Greenspan, kes ennustas, et riigi rekordiline jooksevkonto defitsiit ja eelarveauk hakkavad vähenema, siis üleeile andis dollarile hoogu juurde USA keskpanga kuberneri Susan Biesi positiivne sõnavõtt.
Bies teatas esmaspäeva õhtul peetud kõnes, et USA meelitab endale kohutavalt suures mahus otseinvesteeringuid, kirjutab finantsuudiste agentuur Bloomberg.
Samas tuleb viia majandust stimuleeriv föderaaleelarve Biesi meelest kontrolli alla.
Kuberneri sõnul kasvab majandus jõuliselt, mistõttu ei tule seda tagant ergutada.
Samas hoiatas ta, et suure kaubandus- ja eelarvedefitsiidi tõttu võib dollar odavnemist jätkata, kui seda välisvalitsused ei upitaks.
?Meie kaubanduspartnerid teevad agressiivselt interventsioone. See ei ole vaba turg,? ütles Bies, tuues näiteks Hiina keskpanga, kes hoiab ostmise ja müümisega oma valuutakurssi paigal.
Lisaks on dollarit atraktiivsemaks muutnud USA keskpank oma intresside tõstmisega. Viimati tõstis keskpank baasintressimäära möödunud kolmapäeval 2,25%lt 2,50%ni.
Esmaspäeva õhtul 1,2732 dollarini euro kohta (12,289 krooni dollar) tugevnenud dollar liikus sel tasemel ka eile kella nelja paiku pärastlõunal.
Alates möödunud aasta lõpust on dollar euro vastu tugevnenud 3,1% ja jeeni vastu 6,4%.
Seotud lood
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?