Suurte riigiettevõtete börsile viimisega tekiksid uued atraktiivsed börsiettevõtted Hansapanga ja Eesti Telekomi asemele, kelle suuromanikud on eesmärgiks seadnud börsilt lahkumise aktsiate kokkuostu teel, märkis minister.
Hansapanga juhatuse esimees Indrek Neivelt kiitis eilses Eesti Päevalehes avaldatud rahandusministri ettepaneku heaks. ?Mulle meeldib väga see mõte,? ütles Neivelt.
Neivelti sõnul teeks börsile viimine nimetatud ettevõtted läbipaistvamaks. ?Täna tegelikult Eesti kodanik ju ei tunne, et Tallinna Sadam või ka Eesti Energia kuulub neile, sellega saaks kohe selle tunde, ühesõnaga emotsionaalne foon oluliselt kasvaks, firmad muutuks läbipaistvaks, saaks aru, et kuidas see elektri omahind ikkagi kujuneb, või kas sadamatasu on õiglane või ei ole,? ütles Neivelt.
Eesti Energia ja Tallinna Sadama börsile viimine vähendaks Neivelti arvates ka poliitilist riski. ?Natuke nagu naljakas on, et kui tuleb jälle uus valitsus, siis see vahetab jälle nõukogud välja,? rääkis Neivelt. ?See on ju absurdne olukord ? ei sadamatasud ega elektrihind tohiks olla poliitilised teemad, seal on ikka mingi ratsionaalsus ka olemas.? Neivelti sõnul võtaks nimetatud ettevõtete börsile viimine poliitilise riski maha.
Kolmas positiivne omadus oleks Neivelti sõnul lisaraha. ?Börsile minek toimuks ilmselt kapitali laiendamise läbi, kindlasti vähemalt Eesti Energia puhul, Eesti Energia saaks suure hunniku lisaraha investeerimiseks,? ütles Neivelt.
Seotud lood
Leedu telekommunikatsiooniettevõte, UAB Consilium Optimum, mida tarbijad tunnevad Fastlinki kaubamärgina, käivitas 18. detsembrini kestva avaliku kolmeaastase võlakirjaemissiooni eesmärgiga kaasata 3 miljonit eurot, pakkudes investoritele 9% aastaintressi (ISIN code: LT0000411266, investment order cook code CSLSPO). Emissioon on tagatud ILTE 1,5 miljoni euro suuruse garantiiga.