Viis telekomiettevõtet taotlevad majandusministrilt kaitset Elioni tegevuse vastu

31. jaanuar 2006, 09:28

Viis Eesti telekomiettevõtet paluvad majandusminister Edgar Savisaarelt abi turuvalitseja Elioni plaani vastu tõsta sidekanalisatsiooni kasutamise hinda.

“Tegemist oleks tõsise tagasilöögiga tarbijaile, alternatiivsetele telekomifirmadele ja riigile tervikuna. Leiame, et tegemist on Elioni poolse katsega likvideerida konkurents kaabeltelevisiooni ja fikseeritud side turul. Meie hinnangul on Elioni tegevus on vastuolus Telekommunikatsiooniseaduse, Konkurentsiseaduse ja mitmete teiste õigusaktidega,” seisab Savisaarele saadetud pöördumises.

Elion on teistele Eesti sideoperaatoritele teatanud, et tõstab alates 1. veebruarist 2006 sidekanalisatsiooni rendi hinda kuni 6 korda. Samas omab Elion sidekanalisatsioonikaevude osas ligi 100-protsendilist turuosa. Enamik Elioni sidekanalisatsioonist on saadud päranduseks Eesti Telefonilt ja selle eelkäijatelt.

Avalikule kirjale kirjutasid alla Tele2 Eesti juhatuse esimees Toomas Tiivel, Elisa Mobiilsideteenused juhatuse liige Markus Nisula, Starmani juhatuse esimees Peeter Kern, Norby Telekomi juhatuse liige Oleg Shvaikovsky ja STV president Vjatsheslav Rabosthev.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing