Eestis käivitub uus telekanal Eeter

Mariliis Pinn, Annika Matson 15. november 2006, 16:50

Tänasest alustab tegevust uus telekanal
Eeter, mis on suunatud peamiselt nooremale vaatajaskonnale.

Uue telekanali käivitamine maksab juhtide sõnul ligi miljon krooni. Järgmise aasta käibeprognoos on ettevõtte ärisaladus.

Eeter levib kaabel-televisioonipakkuja Starman levialas, olles nähtav kõigis suuremates Eesti linnades.

Eeter on muusika – ja meelelahutuskanal, mis keskendub lokaalsusele ning veidi alternatiivsemale muusikale.

„Novembris alustame lisaks muusikaprogrammi ja meelelahutusuudiste edastamisele ka vähemalt kolme omasaatega, millest peamine kannab pealkirja “Eetris ainult tüdrukud”. Saate juhtideks on kümme tütarlast, tegemist on uue formaadiga, mida pole Eestis siiani kasutatud ning mille kohaselt telekanal ise produtseerib endale saatejuhte. „Tublimad neist saavad hiljem kanali programmis oma saate,” kommenteerib telekanali Eeter peatoimetaja Toomas Valsberg.

Telekanalit saab jälgida internetis 24/7 ning alates jaanuarist 2007 ka 3G mobiilvõrgus. “Kõiki tehnilisi uuendusi meie levi laiendamisel ei saa siiski välja rääkida – midagi peab jääma ka ärisaladuseks,” salatseb kanali tehnikadirektor Risto Rosimannus.

Eeter on telekanal on mõeldud kõigile, olles olemuselt julge, nooruslikku jõudu andev ning positiivne. Lisaks üleriigilisele programmile saab samal ajal transleerida erinevat pilti erinevatesse linnadesse, mille tulemusena tekib lokaalse reklaami edastamise vimalus. “Ettevõtted, kellele on seni üle jõu käivaks osutunud telereklaami kasutamine oma äritegevuse edendamiseks seoses telereklaami hindadega, saavad nüüdsest ka edastada reklaami ainult oma äripiirkonnas asuvatele klientidele,” lausub kanali Eeter operaatorfirma Eeter OÜ juhataja Merle Liivrand.

Eeter OÜ on teleproduktsiooni ja digitaalkommunikatsiooni arendusega tegeleva ettevõtte AS Santenor tütarfirma. Eeter OÜ kollektiivi kuulub 19 põhikohaga töötajat, kellele lisanduvad saatejuhid.

Kanali saatekava on kättesaadav internetiaadressil www.eeter.tv

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. November 2006, 18:05
Otsi:

Ava täpsem otsing