Aktsiaselts Kalev teatas eile müüjale, et
taganeb 9. veebruaril 2007 sõlmitud aktsiate müügilepingust, millega Kalevil oli
võimalus omandada 100% aktsiaseltsi Santenor aktsiatest.
Seoses lepingust taganemisega ei omanda Kalev osalust ASis Santenor, teatas Kalev börsile.
Kalev sõlmis 9. veebruaril 2007 aktsiate müügilepingu, millega pidi omandama Santenori 100% osaluse. Santenori omanikeringi kuulub Rain Lõhmus. Ettevõtte peamisteks tegevusaladeks on televisiooniprogrammide tootmine ja produtseerimine, audio- ja audiovisuaalsed teenused ning meediavahendus.
Aktsiate müügihind sõltus Santenori majandustulemustest, müügilepingus määratud tingimustel oli Kalevil õigus 1 kuu jooksul lepingust taganeda.
Aktsiate eest tasumine toimub ühe kuu jooksul arvates müügilepingu sõlmimisest ning aktsiate omandiõigus läheb Kalevile üle pärast müügihinna tasumist.
Teleproduktsiooni ja digitaalkommunikatsiooni arendusega tegeleva Santenori tütarfirma on Eeter OÜ.
Telekanal Eeter alustas tegevust eelmise aasta novembris. Eeter on suunatud peamiselt nooremale vaatajaskonnale.
Eeter levib kaabeltelevisioonipakkuja Starman levialas, olles nähtav kõigis suuremates Eesti linnades.
Santenori aktsionärideks on Rain Lõhmus LHV Groupi kaudu ja Rene Killandile kuuluv osaühing Bravo One.