Kaevanduskäikude vesi uputab Viru vanglat

20. detsember 2006, 07:30

Justiitsminister Rein Langi paljukiidetud
Viru vangla ehitus seisab silmitsi tõsiasjaga, et ehitusplatsile voolav
kaevandusvesi muudab moodsa kinnipidamiskoha valmimise kümneid miljoneid kroone
kallimaks.

Esimesed märgid kõrgest pinnavee tasemest avastati juba selle aasta augustis, mil krundil «kopp maasse löödi» ning veejoad välja purskasid. Praegu müriseb seal juba rida pumpasid, mis suunavad krundilt vett minema, kirjutas Postimees.

Uputuse põhjustajaks on Jõhvi lähedal asuv Eesti Põlevkivi Tammiku kaevandus, kus töö on peatatud. Tühjad kaevanduskäigud on täitunud põhjaveega ning vesi tungib ka Viru vangla ehituse krundile.

Lähimad kaevanduskäigud asuvad vangla krundist 300 meetri kaugusel. Viru vangla ehitusjuht Keit Paal ütles eile Põhjarannikule, et kui kevadeks probleemi ei lahendata, ei saa ehitusfirma Merko vanglasiseste teede ehitamist alustada.

Vangla ehitust juhtiva Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhatuse esimehe Jaak Saarniidu sõnul on probleem küll tõsine, kuid ei häiri otseselt vangla ehitamist, mis loodetakse lõpetada graafiku järgi 2008. aastal. «Tegemist on ettenägematu olukorraga, omal ajal hüdrogeoloogid arvasid, et see probleem tekib hiljem,» nentis Saarniit.

Vee ärajuhtimiseks tuleb Saarniidu sõnul vangla ümbrusesse kaevata täiendavaid kuivenduskraave, mille rajamist vangla arhitektid algselt vajalikuks ei pidanud.

Vee juhtimiseks Pühajõkke tuleb Vasknarva maantee alla rajada truup ning puhastada vangla lähedal asuva raudteetammi all olev, tsaariajast pärinev truup. «Selleks et kinnistule kuivendussüsteemi rajada ja puhastada, kulub 20 miljonit krooni, loodame ka riigi ja Jõhvi valla toele,» ütles Saarniit.

Kuivendussüsteemi ehitamine vangla ümbrusesse võib kokku maksma minna 50 miljoni krooni ringis, mida Põhjaranniku andmetel praegu vangla ehituse eelarves ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. December 2006, 08:08
Otsi:

Ava täpsem otsing