Pakendi leiab börsilt

Andres Siplane 17. september 2007, 00:00

Pakendibörsil toimub keskmiselt üks tehing nädalas. Populaarseimaks kaubaks on kuubised plastmahutid, big-bag'id ja metalltünnid.

Poolteist aastat tagasi asutasime Eesti Pakendiringluse juurde pakendibörsi. Börsi asutamise vajaduse tingis asjaolu, et ettevõtted ootasid meilt abi kasutatud kanistritest, tünnidest jmt lahtisaamisel, samas pöörduti meie poole ka kõikvõimalike pakendivajadustega.

Kui algselt eeldasime, et börsi tegevusega kaasneb ka rahaline käive, siis seda on siiski enamasti õnnestunud vältida.

Suuremat väärtust omavate pakendite vahendamisel oleme suunanud pakendi pakkuja ja ostja omavahel kokku ning astunud ise vahelt välja.

Paljude tehingute puhul on kriteeriumiks transpordikulu - Põlvamaa talumehel ei ole mõtet oma loomale jooginõu muretsemiseks Maardusse sõita. Küll aga on mõtet seda teha Harjumaa talupidajal.

Tähelepanu väärib ka see, et meie börsilt on võimalik asju laenata. Näiteks on laenatud tünne reklaamikampaania jaoks ning mahuteid heakorraürituste jaoks.

Võime väita, et kasutatud pakendite börsi on kindlasti vaja ning selle potentsiaalne tegevusmaht on kümneid kordi suurem.

Samas ei ole ilmselt ka kogu potentsiaali realiseerimise juures võimalik börsi iseseisvana ülal pidada. Ta saab olla vaid mõne suurema organisatsiooni kõrvaltegevus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing