12. detsember 2007 kell 10:45

Pilt: Lendav spagetikoletis on olemas?

Lendav spagetikoletis on kreatsionismi naeruvääristamiseks välja mõeldud õpetus sellest, et maailma lõi spagettidest ja kahest lihapallist koosnev lendav moodustis – sarnaselt kreatsionismi või viimasel ajal ka intelligentseks disainiks nimetatava õpetuse pooldajate uskumusele, et maailma lõi Jumal. Lendava spagetikoletise uskujaid nimetatakse pastafarideks.

Pastafarismi rajas 2005. aastal Oregoni osariigi ülikooli füüsikatudeng Bobby Henderson vastuseks osariigi otsusele lubada koolis evolutsiooniteooria alternatiivina intelligentset disaini õpetada.

Nüüd on selgunud, et lendav spagetikoletis võis tõepoolest kunagi olemas olla. Sellele arvamusele näib viitavat hiljuti leitud Kambriumi ajastust (umbes 500 miljonit aastat tagasi) pärit kivistis.

Tõsisemalt rääkides on tegu küll pigem erakordselt hästi säilinud meduusi jäljendiga, mis on iseenesest haruldane, sest meduusi pehme keha ei fossiilistu väga kergesti. Hea fantaasia korral võib fossiili kindlasti ka spagetikoletisele kuuluvaks pidada.

Artikli koos piltidega meduusi fossiilide kohta leiab siit.

Hetkel kuum