Mariliis Pinn • 18. detsember 2007 kell 14:40

Jõuluvana upub elektrooniliste kanalite võidukäigust hoolimata tavaposti

Maailmas möllab tekstisõnumite, meilide ja muude elektrooniliste suhtluskanalite võidukäik. Sellest hoolimata saab jõuluvana järjest rohkem traditsioonilisi postiga saadetud kirju.

Maailma postiühing Universal Postal Union teatas, et sel aastal saadetakse jõulutaadile tunduvalt rohkem kirju kui eelmise aasta kuus miljonit läkitust, kirjutas Reuters.

Postiühingu esindaja Laurent Widmeri sõnul ei saa veel öelda, mitu kirja jõuluvana saab, sest paljud panevad oma soovi posti alles jõulude ajal või isegi pärast pühi.

„Jõuluvanal on üle viie miljoni abilise üle maailma, kes aitavad tal vastata miljonitele tervituskaartidele,“ teatas 191 riiki esindav postiühendus.

Jõuluvanale saadetud kirjadel on sageli aadressi real vaid: „Jõuluvana, põhjapoolus.“ Sellise aadressiga kiri tavaliselt tagastatakse saatjale, kuna adressaat on teadmata. Sellest hoolimata vastavad postitöötajad soovijate lähetustele. Näiteks eelmisel aastal vastasid nii Prantsuse kui ka Kanada postkontori ametnikud enam kui miljonile jõuluvanale saadetud kirjale.

2006. aastal sai Soome jõulutaat 150 riigist kirju ja vastas 90 protsendile. USA Post vastab jõuluvana kirjadele alates 1912. aastast. Kanada jõulumehel on suisa oma postiindeks: HOH OHO.

Hetkel kuum