Riigikantselei otsib Eestile superandmekaitsjat

01. veebruar 2008, 16:37

Riigikantselei kuulutas välja ülinõudmisi
esitava konkursi andmekaitse inspektsiooni peadirektori kohale, sest sügisel
lõpeb praeguse peadirektori Urmas Kuke ametiaeg.

Urmas Kukk sai peadirektoriks 1. oktoobril 2003. Tollal kehtinud seadus järgi võis peadirektor ametis olla kaks viieaastast ametiaega jutti. Praeguseks on piirang tühistatud, nii et sellel kõrgel postil tohib olla kasvõi veerand sajandit järjest.

Andmekaitseinspektsiooni pressiesindaja ütles reedel, et maja sees pole veel räägitud Urmas Kuke kandideerimisest teiseks ametiajaks, kuid see võib olla tõenäoline. Urmas Kukelt endalt ei õnnestunud aripaev.ee-l täna kommentaari saada.

Konkursiteate kohaselt tuleb Andmekaitse inspektsiooni peadirektoril tegelda andmekaitsevaldkonna arendamise, inspektsiooni juhtimise ning esindamisega nii siseriiklikul kui rahvusvahelisel tasandil.

Löögile pääsemiseks peab peadirektori kandidaat omama magistrikraadi või midagi samaäärset, soovitavalt õiguse erialal. Olgu olla ka kaheaastane tippametniku töökogemus või neljaaastane kogemustepagas mõnelt muult kõrgharidust eeldavalt ametikohalt. Peadirektori koht eeldab ühtlasi vähemalt kolmeaastast juhtimiskogemust. Enne superandmekaitsjaks saamist tuleb pisiasjadeni tunda Eesti vabariigi põhiseadust, kodanike õigusi ja vabadusi, avalikku teenistust reguleerivaid õigusakte ning avalikku haldust nii Eestis kui Euroopa Liidus, selgub konkursiteatest.

Pikas-pikas nõudmiste loetelus järgnevad head majandusalased teadmised ning turumajanduse üldpõhimõtted, suhtekorralduse ning avaliku arvamuse kujundamise põhitõed ja massiteabevahendite teavitamise oskus. Ühtlasi tuleb omada intellektuaalset võimekust, orienteeritust riigi huvidele ja laitmatut reputatsiooni.

Andmekaitse inspektsiooni peadirektori töötasu algab 38 000 kroonist. Dokumentide esitamise tähtaeg kukub 10. märtsil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2008, 14:36
Otsi:

Ava täpsem otsing