Moody's: Leedu peab kulutamist piirama

03. märts 2008, 20:00

Reitinguagentuuri hinnangul peab Leedu
sisemaise nõudluse tasakaalus hoidmiseks ja majandusliku stabiilsuse tagamiseks
tarbimist piirama, vahendas Bloombergs.

Moody's värske raporti kohaselt äratab välja kuulutatud uue rahanduspoliitika järgimine valitsuse poolt mõningaid kahtlusi: “2007. aasta tarbimine paisus jätkuvalt, isegi kiiret majanduskasvu arvesse võttes. Jätkuvalt tugev kodumaine nõudlus koos toiduainete ja energia ülemaailmse hinnatõusuga viisid inflatsiooni märgatavale kasvule.”

Leedu nn “fiskaaldistsipliini seadus” seab pikaajalise kava eelarve tasakaalus või ülejäägis hoidmiseks, kui majanduskasv on vähemalt kaks protsendipunkti EL keskmisest kõrgem.

Tõusnud palkadest ja lihtsamalt kättesaadavaist laenudest tõugatud vägev tarbijanõudlus ja kinnisvarahindade tõus aitasid Leedul IV kvartalis saavutada euroliidu suuruselt kolmanda majanduskasvu. Inflatsioon on kiirenenud ja jooksevkonto puudujääk kasvanud, mis paneb muretsema majanduse ülekuumenemise pärast. Agentuuri hinnangul on inflatsioon järgneva kolme-nelja aasta jooksul kõrgem euro kasutuselevõtuks lubatavast määrast. Leedu selle aasta majanduskasvuks ennustab Moody`s varasemast lahjemat 6%, aastast inflatsiooni 6% võrreldes jaanuari 9,9 protsendiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2008, 15:47
Otsi:

Ava täpsem otsing