Bush: Ameerika saab võita ja peab võitma

Hille Tressum 19. märts 2008, 17:42

Täna möödus täpselt viis aastat sellest,
mil algas Iraagi sõda. Selle puhul rõhutas president George Bush, kui vajalikud
on olnud USA väed Iraagis.

„Saddam Husseini võimult eemaldamine oli õige otsus ja see on võitlus, mille Ameerika peab võitma ja saab võita,“ sõnas president Bush oma kõnes, vahendas CNN.

Bush tõdes ka koledat fakti, et Iraagi sõjas on hukkunud juba üle 4000 Ameerika sõduri.

„Keegi ei vaidle vastu, et see sõda on meile läinud kalliks maksma nii inimelude kui ka ressursside poolest, kuid need kulud on vajalikud, kui me arvestame strateegilist võitu meie vaenlaste üle Iraagis,“ sõnas president.

Bush on rahul, et mullu otsustati suurendada USA väekontingenti Iraagis. „See on teinud enamat, kui lihtsalt muutnud Iraagi situatsiooni vastupidiseks, see on avanud ukse suureks strateegiliseks võiduks sõjas terrori vastu,“ sõnas riigipea.

Hoolimata presidendi kiidulaulust on suur osa ameeriklastest sõja vastu ning ootab uuelt presidendilt sõdurite viivitamatut väljatoomist Iraagist.

Uudisteagentuuri CNN tehtud uuringust selgus, et kõigest 32% küsitlusele vastanuist pooldab sõda Iraagis, 66% on aga arvamusel, et sõda tuleks lõpetada ja sõdurid koju tuua. 61% küsitlusele vastanuist ootab uuelt presidendilt enamiku sõdurite kojutoomist

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. March 2008, 17:42
Otsi:

Ava täpsem otsing