Puusepp: eestlaste ostujõud jätkab kasvu

Annika Matson 16. aprill 2008, 14:45

Tallinna Kaubamaja ASi juhatuse esimees
Raul Puusepp ütles, et ettevõtte 14protsendilisele käibekasvule esimeses
kvartalis aitas kaasa elanikkonna ostujõu jätkuv kasv.

"Tarbimine kasvab endiselt, mida kinnitas ka eelmise nädala Kaubamaja Osturalli ligi 400 000 külalist. I kvartali nõudlust vähendas mõningal määral tänavune soe talv, mis pärssis nii talvekaupade kui ka üleriiete müüki – küsimus on mitte nii palju rahas, vaid konkreetses hetkevajadustes," kommenteeris Puusepp. Ta lisas, et jaekaubanduses avaldavad ilmad ja majanduskliima olulisemat mõju nende kaupade müügis, mida ostetakse pikemaks kasutuseks kui üks toidukord või hooaeg.

"14-protsendine käibekasv on Kaubamaja kontsernile väga hea tulemus, arvestades aastataguse võrdlusbaasi kõrget taset – toonase kasvuhüppe oluliseks mõjutajaks lisaks jaekäibe rekordilisele kasvule oli autokaubanduse lisandumine kontserni müüginäitajate hulka,“ ütles Puusepp. „Tänavu esimeses kvartalis läks nii nagu aasta alguses prognoosisime – võrreldes jaanuari-veebruariga oli märts nõrgem, kuid aprillist on müüginumbrid taas hoogsalt kasvama hakanud.“

Tallinna Kaubamaja kontserni konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli I kvartalis 1,47 miljardit krooni, kasvades aastaga 14 protsendi võrra. Selveri müügitulu kasvas aastaga 19% ning KIA Auto müügitulu 31%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2008, 14:43
Otsi:

Ava täpsem otsing