Katre Pilvinski • 23. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Euroopa Keskpank võib intresse tõsta

"Meie suur probleem on kindlustada, et inflatsioon langeks järgmisel aastal taas alla 2%," ütles Christian Noyer ft.com-ile. "Vajadusel muudame intressimäära."

See kommentaar koos Euroopa keskpankurite radikaalselt kõlanud sõnadega aitas kaasa spekulatsioonide süttimisele, et keskpank võib järgmiseks intressimäära tõsta, et taltsutada euroala inflatsiooni, mis eurot kallimaks muudab.

Eesti pankade esindajad olid eile võimalikku euro baasintressi tõstmist kommenteerides eri seisukohtadel: ennustatakse nii intressimäära tõusu kui ka alanemist.

SEB majandusanalüütik Ruta Eier ütles, et täiesti välistada baasintressi tõusu tõesti ei saa. "Inflatsioon on euroalal väga kõrge ning kui majanduskasv püsib piisavalt tugevana, siis võidakse intresse tõsta küll," lisas ta.

"Kaldun arvama, et praegustes ebakindlates oludes jätab Euroopa Keskpank intressi pigem muutmata kompromissina kahe erisuunalise eesmärgi vahel, et niigi nõrgale ja kahanevale majanduskasvule mitte liialt negatiivset mõju avaldada," rääkis Eier.

Sampo panga juht Aivar Rehe märkis, et enne suve suuri hüppeid näha pole. "Võib-olla toimub intressi alanemine kolmandas kvartalis," lisas ta. Rehe ütles, et praegu on analüüsi aeg ja kogu regioonis avaldatakse raporteid. Inflatsiooni ohjamine võib tema hinnangul siiski intressi tõsta. "Arvan, et Euroopa Keskpank hoiab taset. Prognoosin, et Euribor jääb järgmises kvartalis püsima," märkis Rehe.

Nordea Marketsi analüütik Janne von Gerich kommenteeris rahaturgudel toimuvat, et pankadevaheline rahaturu olukord on viimastel nädalatel jätkuvalt pingestunud, kuid praegu on näha mõningaid märke, et tunneli otsast paistab valgus. "Probleem ei piirne ainult eurotsooniga ning tegelikult on pinged tõsisemad dollari- ja naelaturgudel," ütles ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt