Raasuke: loomulikult on kinnisvaraarendus suurim kaotuste tooja

Piret Reiljan 30. aprill 2008, 16:40

Hansapanga Grupi juhi Erkki Raasukese sõnul
on pankadele suurim laenukahjude põhjustaja ilma igasuguse kahtluseta
kinnisvaraarendus ja eelkõige elamispindade arendus.

"Trend sai alguse juba eelmise aasta lõpu poole, kui pangad hakkasid teatama suurenenud krediidikuludest. Tegemist pole loodetud, küll aga oodatud asjade käiguga, see olukord pole tulnud nagu viuhti," lisas Raasuke.

Raasukese sõnul ei kavatse emapangad kindlasti leppida sellega, et Baltikum pole enam suurim kasvumootor. "Meie eesmärk on, et Baltimaid ei peaks maha kandma," naeris pangajuht.

Laenukahjude tuleviku ennustamine on Raasukese sõnul sama, mis ennustada kohvipaksult. "Üleöö asjad heaks ei lähe, aga täpsemalt on väga raske midagi ennustada," nentis ta.

"Praeguses majandusfaasis on raske kõigil pankadel ja üldse kõigil ettevõtetel. Üldise usalduse vähenedes on muidugi keerulisem pisikeste kohalike pankade olukord, aga see ei tähenda, et suurtes pankades valitseks optimistlik meeleolu," ütles Raasuke.

Hansapank Eesti netolaenukahjum tänavu esimeses kvartalis oli 119 miljonit krooni, moodustades grupi laenukahjust kolmandiku. Kogu Hansapanga Grupi laenukahjum ulatus 333 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. September 2008, 14:07
Otsi:

Ava täpsem otsing