Ansip: Soome on Eesti kõige olulisem väliskaubanduspartner

25. juuni 2008, 21:08

Eesti peaminister Andrus Ansip ja Soome
peaminister Matti Vanhanen keskendusid tänasel arutelul kahe riigi vahelisele
tulevikukoostööle. Ansip märkis kohtumisel, et Soome on Eesti kõige olulisem
väliskaubanduspartner ning ka Eesti on Soomele väga tähtis.

Kohtumisel rääkides kahe riigi praegusest suhete seisust, nentis Andrus Ansip, et need on väga head ja loetles ilmekamaid näiteid. „Soome on Eesti kõige olulisem väliskaubanduspartner ning välisinvesteeringute põhjal otsustades on ka Eesti Soomele väga tähtis. Uurimistöö vallas saame juba praegu rääkida 150 ühisest teadusprojektist,“ märkis Ansip.

Samas rõhutas Eesti peaminister, et head suhted kahe riigi vahel ei püsi iseenesest, vaid nende pideva arengu nimel tehakse tõsist tööd. Ka kahe riigi tulevikusuhete raport on Ansipi hinnangul sellesse koostöösse väga oluline panus.

„Kui suhted Eesti ja Soome vahel on nii head, nagu nad on, siis taoline analüüsile põhinev kokkuvõtte regiooni koostöövõimalustest on väga vajalik,“ ütles ta. Ansip selgitas, et see aitab kaardistada suhete praegust seisu ja näidata, mis suunas seada ambitsioonikaid sihte.

„Ma olen veendunud, et tihedam piirkondlik integratsioon annaks mõlemale riigile globaliseeruvas majanduses täiendavaid konkurentsieeliseid,“ rõhutas ta.

Euroopa Liidu teemadest oli kõne all vajadus Lissaboni lepingu ratifitseerimisega edasiminekuks ning ühine liikmesriikidevaheline ühine energiaturg ja energiajulgeolek.

Rääkides kahe riigi vahelisest tulevikukoostööst võtsid peaministrid aluseks Põhjamaade Investeerimispanga asepresidendi Gunnar Okki ja Soome endise suursaadiku Eestis Jaakko Blombergi koostatud raporti mõlema riigi koostöövõimaluste kohta.

Mõlemad pooled leidsid, et tegemist on olulise visioonidokumendiga ja avaldasid lootust, et see inspireerib erinevaid osapooli edasisteks diskussioonideks regiooni tuleviku üle.

Eesti peaminister tõstis eelkõige esile raportis tehtud ettepanekuid energiakoostöö, turismi ning teadus ja arendustegevuse ja innovatsiooni kohta.

Kõneldes energiakoostööst avaldasid valitsusjuhid toetust mõlema riigi energiaettevõtete tihedamale koostööle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2008, 18:35
Otsi:

Ava täpsem otsing