Standard Poor's jättis Eesti riigireitingu paika

24. juuli 2008, 12:07

Eile kinnitas reitinguagentuur Standard
Poor's Eesti Vabariigi pikaajaliste välisvaluutakohustuste riigireitingu
tasemel A, väljavaatega negatiivne.

Standard Poor’si pressiteade kinnitab Eesti Panga analüüsi, et Eesti majandus liigub tasakaalukama ja jätkusuutlikuma arengus suunas. Seda kinnitavad alanenud sisenõudlus ja esimese kvartali majanduskasvu numbrid, samuti laenu- ja investeeringute kasvu aeglustumine ning välistasakaalu paranemine, teatas Eesti Pank.

Reitinguagentuur toob oma teates välja, et Eesti konkurentsivõime paranemisest annab märku asjaolu, et impordi vähenemisele vaatamata on Eesti eksport püsinud tugev.

Samas juhib agentuur tähelepanu Eesti majanduse sujuvat kohandumist ohustavatele riskidele, milleks on muuhulgas veel suhteliselt kiire hinnatõus ja suur jooksevkonto puudujääk. Vastavalt Eesti Panga hinnangule on siiski olemas juba märgid inflatsiooni aeglustumisest ja jooksevkonto puudujäägi vähenemisest.

Standard Poor’s rõhutas, et rahvusvahelise usalduse säilitamiseks on kriitilise tähtsusega eelarve tasakaal.

Viimati andis Standard Poor's hinnangu Eesti reitingule käesoleva aasta jaanuaris, mil ta kinnitas Eesti riigireitingu tasemel A negatiivne. Reitinguagentuur Fitch kinnitas märtsis 2008 Eesti riigireitingu tasemel A negatiivne. Reitinguagentuur Moody’s kinnitas septembris 2007 reitingu tasemel A1, muutes väljavaate positiivsest stabiilseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. July 2008, 12:04
Otsi:

Ava täpsem otsing