Ilves ja Bush: Venemaa peab väed Gruusiast välja viima

15. august 2008, 16:46

President Toomas Hendrik Ilves ja USA
president George W. Bush olid tänasel telefonivestlusel üksmeelel, et Venemaa
paeb oma väed Gruusia territooriumilt välja viima, teatas presidendi
kantselei.

Eesti riigipea andis president Bushile kokkuvõtliku ülevaate Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Ukraina juhtide visiidist Tbilisisse sel nädalal: "Soovisime oma sealviibimisega avaldada toetust Gruusia demokraatlikule valitsusele," ütles president Ilves.

Mõlemad riigipead pidasid oluliseks toetada jätkuvalt Gruusia riigi territoriaalset terviklikkust rahvusvaheliselt tunnustatud piirides.

Samuti nentisid nii Ilves kui ka Bush, et Venemaal tuleb oma väed Gruusia territooriumilt välja viia. "Hädavajalik on luua ka koridor humanitaarabi kohaletoimetamiseks, aitamaks sõjas kannatada saanud inimesi," märkis president Ilves.

Eesti riigipea hinnangul on Venemaa agressioon oma naabri, Gruusia vastu muutnud fundamentaalselt rahvusvahelise julgeoleku tulevikku.

"Viimase 17 aasta vältel on olnud kõigi kokkulepete peamiseks eelduseks, et Venemaa jagab ülejäänud demokraatliku maailmaga samu väärtusi ning et Venemaa ei ründa oma naabrit," sõnas president Ilves. "Tänane päev näitab aga paradigma muutust. See eeldab senise julgeolekupoliitika täielikku ümberkujundamist. See on uus maailm, milles nüüd elame."

President Ilves vestles täna ka Läti presidendi Valdis Zatlersiga, kellega vahetati informatsiooni Gruusias kujunenud olukorra ning muutunud rahvusvahelise julgeolekukeskkonna üle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. August 2008, 17:11
Otsi:

Ava täpsem otsing