22. september 2008
Jaga lugu:

Ministeerium uurib võimalikke riigisaladuse lekkeid

Kaitseministeerium jätkab koostööd kaitsepolitseiameti ja teabeametiga võimalike riigisaladuse lekke asjaolude ja järelmite selgitamiseks seoses ministeeriumi endise töötaja Herman Simmi vahistamisega, keda kahtlustatakse riigireetmises.

Herman Simmi kahtlustatakse salastatud teabe ebaseaduslikus kogumises ja välisriigile edastamiseks, teatas ministeerium. Riigireetmises kahtlustav Simm töötas aastatel 1995-2006 kaitseministeeriumis erinevatel ametikohtadel, kus oli vastutav riigisaladuse kaitse korraldamise eest, seahulgas julgeolekuosakonna juhatajana.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo sõnul on juhtum sügavalt kahetsusväärne, ent niisuguste sündmuste täielik vältimine ei ole õnnestunud ka meist palju suuremates riikides.

„On hea, et kuritegu on avastatud ja kahtlustatavad kinni peetud – see näitab Eesti riigi tugevust. Kriminaalasja menetlevad riigiprokuratuur ja kaitsepolitseiamet, kaitseministeerium aitab igati kaasa, et koostöös jõuda selgusele võimaliku kahju ulatuses ja kavandada meetmed tekitatud kahju minimiseerimiseks," ütles kaitseminister Aaviksoo.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt