TEZ Touri suvehooaja käive oli 101,4 miljonit krooni

25. september 2008, 21:01

Aasta alguses Eesti turule sisenenud
reisikorraldaja TEZ Touri käive maist augustini moodustas 101,4 miljonit krooni,
teatas ettevõte.

Nelja kuuga korraldati puhkusereise 11 000 kliendile ning saavutati liidripositsioon populaarseimal reisisuunal Türki.

TEZ Tour Eesti kommertsjuhi Lea Kroonmanni sõnul on suvehooajale seatud eesmärgid saavutatud ning oodatust pareminigi läks Türgi suunal, kus jõuti ühe hooajaga turul esimeseks. „Eesti turule sisenedes oli meie eesmärgiks teenindada suveperioodil vähemalt 10 000 turisti ning võib öelda, et meie analüüs oma võimaluste kohta oli täiesti realistlik“, nentis Kroonmann.

TEZ Tour Eesti teenindas maist augustini ligi 11 000 turisti ning tõi turule mitmeid uuenduslikke reisipakette, näiteks nädalalõpureisi Türki. Populaarseimaks sihtkohaks oligi Türgi ning Kroonmanni sõnul kujunes soosituimaks kuurordiks Bodrum, kuhu TEZ Tour lennutas iga nädal Tallinnast ligi 140 inimest. „Kuna Tez Tour pakub Bodrumit ainsana ja eestimaalastele on see kuurort uus, siis kujunes ka reiside täituvuseks 98%“, kommenteeris Kroonmann reisiettevõtte esimese hooaja tulemusi.

TEZ Tour Eesti tegevjuhi Marina Laikjõe sõnul oli uue ja rahvusvahelise reisifirma käivitamine tegevusterohke protsess. „Vajalike IT-lahenduste juurutamine, meeskonna värbamine ning müügitöö korraldamine oli esimese hooaja raskeim osa, mis on nüüd läbitud etapp ning ettevõte saab keskenduda kvaliteetreiside tootmisele uue hooaja sihtkohtadesse“, sõnas Laikjõe.

Tez Tour Eesti alustab oktoobris talvehooaja reisidega Tenerifele ja Egiptusesse, kuhu väljub kokku viis charterlendu nädalas. Detsembris alustatakse otselendudega Tallinnast Taisse. Laikjõe hinnangul kujuneb talveperioodil kindlasti müügihitiks Egiptus, kuna Egiptuses on rahvusvahelisel turismikontsernil liidripositsioon ning seega suudetakse pakkuda väga suurt valikut hea hinna ja kvaliteedisuhtega hotelle.

Tez Touril on edukalt läinud ka muudel turgudel - 19 riigis tegutseva turismikontserni TEZ Tour reisijate arv suurenes selle aasta suvehooajal kõikides riikides kokku 66%.

TEZ Tour keskendub ainult reiside korraldamisele ning ei müü reise ise, vaid TEZ Touri reise vahendavad kõik parimad reisibürood üle Eesti.

TEZ Tour on Ida-Euroopa suurim turismikontsern, mis tegutseb 19 riigis ja pakub ca 35 erinevat reisisihtpunkti üle maailma. TEZ Touri esindustes töötab ühtekokku 5000 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2008, 16:47
Otsi:

Ava täpsem otsing